poniedziałek, 16 listopada 2015

Piłka nożna - V liga

Udane zakończenie nieudanej rundy
Blisko pół roku czekano w Kruklankach na zwycięstwo. for. Agnieszka Żytko

Nieliczni kibice, którzy w środę 11 listopada udali się na stadion w Kruklankach nareszcie po kilku miesiącach doczekali się pierwszych punktów UKS-u zdobytych na własnej ziemi. Zwycięstwo było w pełni zasłużone, ale patrząc na całą rundę była to wygrana tylko na otarcie łez.

W początkowej fazie meczu znakomitą sytuację, po dośrodkowaniu z prawej flanki Mateusza Dębka, zmarnował Kamil Taraszkiewicz. Goście po kwadransie gry odpowiedzieli kilkoma groźnymi strzałami z dystansu. Po jednym z nich piłka trafiła w poprzeczkę. Około 30. minuty Robert Wasiak przejął piłkę w polu karnym Danpolu. Podobnie jak w meczu z Polonią popisał się doskonałą asystą po której Robert Hejka dał Kruklankom prowadzenie. Ten sam zawodnik kilka minut później mógł podwyższyć wynik. Niestety w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Hejka uderzył tuż obok słupka. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

Druga odsłona obfitowała w kilka klarownych sytuacji po obu stronach. Bliżej szczęścia byli gracze Startu, ale za każdym razem brakowało skutecznego wykończenia. Dopiero kilkanaście minut przed końcem meczu kapitan Kamil Taraszkiewicz  ulokował futbolówkę w siatce rywali i wygraną 2:0 zakończyła się ostatnia w tym roku ligowa potyczka Startu.

Mimo zwycięstwa pierwszą część sezonu Kruklanki zakończyły na ostatniej pozycji.